Papiljonai

2011 07 08d. Cikas ir Doli susilaukė mažylio - trispalvio patinelio
Šešių savaičių mažylis:


2009 12 18d. mūsų papiljonų porelė, Cikas ir Doli, susilaukė keturių šuniukų: dviejų patinėlių ir dviejų patelių.
Tėvai Ciklamenas Taurapilis (Cikas) ir Farandola Taurapilis (Doli):Šiose nuotraukose mažyliams dvylika dienų:Mums jau trys savaitės:Penkių savaičių padūkėliai:Jau šešios savaitės:Aštuonios savaitės:Papiljono pergalė pirmojoje 2010 metų tarptautinėje šunų parodoje Japonijoje (Video):


2007 metų pavasarį žuvus namuose laikomai kalytei, pradėjome ieškoti įsigyti kito draugiško ir tinkamo laikyti kambaryje šuns. Domėjomės įvairiomis mažų šunų veislėmis (rusų žaisliukais - toiterjerais, nykštukiniais pinčeriais ir pan.). Tada pirmą kartą Taurapilio veislyne
išgirdome ir pamatėme papiljonų veislės šunis, kurie pavergė savo draugiškumu ir išskirtine išvaizda. 2007 metu vasarą įsigijome pirmąjį savo papiljoną Ciką, o 2008 metų rudenį - jam draugę Doli.

Pasinaudodamas Taurapilio savininkės Ilanos informacija norėčiau trumpai pristatyti šios Lietuvoje retos papiljonų veislės šunis:

Papiljonai - tai labai sena veislė, kurios tėvyne yra laikoma Belgija. Papiljonai priklauso spanielių grupei, taigi yra kilę iš medžioklinių šunų. Jie yra kontinentinių tojspanielių palikuonys. Pirmieji tojspanielių atvaizdai Italijos bažnyčių freskose pasirodė dar XIII amžiuje. XIV amžiaus pabaigoje Ticianas ir Veronezė tapė šunis, kurie buvo tiesioginiai dabartinių papiljonų protėviai. Be to, papiljonus galima pamatyti Gojos,Van Deiko ir Rubenso paveiksluose. Papiljonai buvo labai populiarūs tarp Vakarų Europos didikų. Ypač daug papiljonų buvo Liudviko XIV dvare. Jis taip mėgo šiuos šunis, kad pastatė Valet de Chambre pilį jiems laikyti ir prižiūrėti. Madam de Pompadur turėjo du papiljonus, o Marija Antuanetė - vieną. Legenda pasakoja, kad vedama giljotinuoti Marija Antuanetė nešėsi šį šunelį ant rankų ir prieš pat egzekuciją atidavė jį budeliui. Tais laikais papiljonų ausys buvo nulėpusios. Stačios kaip drugelio sparnai ausys atsirado tik XIX amžiaus pabaigoje, ir šio požymio kilmė iki šiol neaiški. Manoma, kad tai gali būti nauja mutacija arba kryžminimo su kitomis veislėmis, tokiomis kaip či chua chua, pasekmė. Dabar egzistuoja abi papiljonų atmainos - su stačiomis ausimis, vadinami papiljonais (prancūziškai "drugelis", ir su nulėpusiomis ausimis, vadinami falenais (prancūziškai "kandis". Daugelyje šalių jie laikomi skirtingomis veislėmis, bet kai kur - dviem tos pačios veislės atmainomis. Papiljonas dabar yra daug populiaresnis už savo "brolį" faleną.

Trumpas papiljonų ir falenų standartas:


Papiljonas - mažas, guvus, ištvermingas, elegantiškas šunelis. Galva nedidelė, apvalaina. Snukis smailėjantis, pakaktys ryškus. Ypatingas veislės bruožas - ausys, panašios į išskleistus drugelio sparnus. Jos išaugusios aukštai, stačios, apžėlusios vešliais plaukais. Krūtinė platoka, kojos grakščios, tvirtų kaulų, apžėlusios puriais plaukais. Uodega išaugusi aukštai, riesta. Kailis tankus, plaukai minkšti, tiesūs, krentantys. Spalva balta su įvairiomis dėmėmis, išskyrus tamsiai kaštonines. Papiljonų ūgis yra 20-28 cm (šiuo metu galiojančiame FCI standarte - "apie 28 cm", o svoris - nuo 1.5 iki 5 kg. Kai kuriose šalyse šunys, sveriantys mažiau nei 2.5 kg, parodose išskiriami į atskirą svorio kategoriją.
Falenų standartas lygiai toks pats, kaip papiljonų, išskyrus ausis. Tai 1,5-5 kg svorio, apie 24-28 cm ūgio judrūs, ištvermingi, dailūs ir elegantiški šuneliai. Galva nedidelė, apvalaina, snukutis nusmailėjęs, pakaktys ryškus, akys tamsios, gyvybingos. Kūnas apaugęs ilgais, švelniais, šilkiniais plaukais be poplaukio. Kailis baltas su įvairių spalvų dėmėmis (išskyrus kepeninę). Ausys didelės, nulėpusios, turi turėti kietą pagrindą. Kūnas šiek tiek ilgesnis už aukštį. Falenas turi būti tvirtas, judesiai laisvi ir lengvi, tarsi šuo plauktų. Faleno išraiška labiau švelni, nei išdykusi, kuri būdinga papiljonui.

Charakterio savybės:


Papiljonai ir falenai gali gyventi tiek mieste, tiek kaime. Jie mėgsta dūkti lauke, tačiau gali pasitenkinti ir trumpu pasivaikščiojimu po miesto skverą. Papiljonai yra inteligentiški, linksmi, draugiški, energingi. Jie gali būti puikūs kompanionai tiek vaikui, tiek pagyvenusiam žmogui. Nors papiljonai ir falenai - puikūs sarginiai šunys ("durų skambučiai", jie visiškai neagresyvūs. Jie džiaugsmingai lodami pasitinka svečius ir tuoj draugiškai įsitaiso jiems ant kelių.

Papiljonai (taigi ir falenai) pagal intelektą užima 7 vietą tarp 70-ies veislių, o tarp nykštukinių veislių yra pirmi. Jie puikiai dresuojami ir noriai dirba. Papiljonai sėkmingai dalyvauja vikrumo (agility), paklusnumo ir įvairiose kitose, pas mus dar mažai žinomose dresūros rungtyse. Užsienyje papiljoną dažnai galima rasti gyvenantį senelių namuose kaip terapijos šunį.

Kasdieninė priežiūraPapiljonų ir falenų kailis švelnus, šilkinis, neturi poplaukio, todėl mažai šeriasi ir beveik nesivelia. Jo priežiūra nesudėtinga. Užtenka kartą per porą savaičių iššukuoti šepečiu. Kai šeriasi, patartina šukuoti dažniau. Kiek daugiau priežiūros reikia puošniems plaukams ant ausų. Jie ploni ir švelnūs, todėl reikia juos saugoti nuo lūžinėjimo. Ausis reikia kiek dažniau šukuoti, nes už ausų greit susidaro sąvėlos, o šukuojant patartina patepti specialiu aliejumi, saugančiu nuo susivėlimo ir lūžinėjimo. Jei šuo bėgiojo miške ir į kailį prisivėlė šakelių ar augalų sėklų, jas reikia tuoj pat iššukuoti, net tose vietose atsiras sąvėlos. Kailis nekerpamas, nesukamas ant papiločių. kartais tarpupirščiuose išauga ilgi kuokštai plaukų. Juos reikėtų nukirpti, nes šuo ima slysčioti ant grindų. Ausų valyti nereikia, o akis - tik tuo atveju, jei ašaroja. Akys gali ašaroti nuo stipraus vėjo, dulkių, kartais - nuo pernelyg baltymingo maisto. Maždaug kartą per mėnesį reikėtų patrumpinti nagus (priklausomai nuo to, kiek ir kokiu paviršiumi šuo bėgioja). Kaip ir visiems mažų veislių šunims, papiljonams ir falenams gali susidaryti dantų akmenys, prasidėti parodontozė. Todėl reikia reguliariai valyti dantis, duoti graužti "kramtukų" iš sausgyslių ar specialių skanėstų, valančių dantis. Jei dantų akmenų vis dėlto atsirado, reikėtų, kad juos nuvalytų veterinarijos gydytojas. nenuvalius akmenų, šuo gali anksti prarasti dantis.

Mūsų papiljonai:

Ciklamenas Taurapilis (Cikas)Tėvas:
DILUNA MC DUFY
LT CH, LV CH, 8x LT CAC, 8xBOB, 7xW, BIS II- FCI 9
Motina:
HORTENZIJA TAURAPILIS
LT JCH-CH, 3xLT JN, 4xBOB, 2xCACIB, 4xLT CAC, 2xN, LV JN
LAMONIA`S MOBY DICK
B-F-I-L-S CH
BEAUTY FLY BACARA-SHALIMAR
INT-D-VDH-MC CH
DISNEYLAND`S KING OF THE BLUES
Ost-D JCH, NL CH, 5xJN, R.CAC, 2xN, 2xCACIB
XENA DUTCH QUEEN V. JO-JO DE LA HAYE
LT JCH, 2xJN, LT JN`2000, 2xN, 2xLT CAC, BOB
Farandola Taurapilis (Doli)Tėvas:
SORSERY LION
LV JVH-CH,LTBG-MK CH, BALK CH
Motina:
TERAKOTA TAURAPILIS
LT JCH-CH, BOB
PEPEJAS SO WHAT
INT-S-FIN-LUX CH, RUS-LT CH, ESTW`99, LTW`00
SORSERY VERY CONNECTION
EST JCH-CH
RUBENS HAGRID V. JO-JO DE LA HAYE
LT CH, 6xLT CAC, R.CACIB, 3xN, 2xBOB
MAGIJA TAURAPILIS
LT JCH, 3xBOB
Keletas akimirkų iš antrojo Lietuvos papiljonų sąskrydžio:

Papiljonų veislynai:Taurapilis (Vilnius)
Margenis (Panevėžys)
Velvetas (Kaunas)
Biržuose dabar:


Temperatūra ir slėgis:


3.7 oC
998.7 hPa
0.986 atm.
749 mmHg
.................
Galima apranga dabar:


.................

Saulė teka: 5:58
Saulė leidžiasi: 18:54
Dienos ilgis: 12:57
.................

Mėnulis:
Teka: 06:04
Leidžiasi: 12:39
Priešpilnis
9 mėnulio diena
Mėnulio apšviestumas 67%
Iki pilnaties liko 5 d.

.................

Vaizdas iš palydovo:


Mūsų laikas UTC+3val.
.................

Puslapis aplankytas 15103511 kartų
.................


.................

Viso pasaulio keleiviniai lėktuvai realiame laike:

Peržiūrėta nuo 2020-02-22:
Biržai 1969754
Pasvalys 42314
Kupiškis 20625
Rokiškis 42786
Panevėžys 24455
Kaunas 10692
Vilnius 11232

 
Visos teisės saugomos. © 2007-2020 Jonas, Biržai